Witam :)

Siedzę od kilkunastu minut przed monitorem i zastanawiam się jak zacząć. Przed chwilą usunąłem kolejną roboczą wersję tego wpisu i mimo, że zdaję sobie sprawę, że będzie to jeden z najmniej merytorycznych tekstów, które znajdziesz na tym blogu, a co za tym idzie przeczyta go niewiele osób, to mimo wszystko czuję, że jest w jakimś sensie ważny.

No to zaczynamy

Mam na imię Łukasz i w chwili kiedy piszę ten tekst mam 32 lata. Hobbystycznie tworzeniem stron internetowych zajmuję się od lat 90-tych ubiegłego wieku (właśnie zdałem sobie sprawę jaki jestem stary… chwila pauzy na kontemplację nad życiem….). Pierwsze kroki w HTML’u stawiałem korzystając z darmowych kursów, które pobierałem przy użyciu modemu (dla młodszych czytelników: to takie urządzenie do łączenie z internetem, które robiło na początku sporo hałasu, a później powodowało że z każdą sekundą Twoje kieszonkowe malało w zastraszającym tempie 😉 ). Moja pierwsza strona internetowa dotyczyła wędkarstwa – hobby, które towarzyszy mi do dziś. Mniej więcej około 2008 roku odkryłem pozycjonowanie, co pozwoliło mi dotrzeć z moimi stronami do szerszego grona odbiorców. O ile dobrze pamiętam w 2016 roku natknąłem się na pierwszą książkę Garyego Vaynerchuka, który do dziś skutecznie przekonuje mnie jak duże znaczenie mają social media w kontekście marketingu internetowego.

No i tak z roku na rok, z miesiąca na miesiąc staram się pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą internetu, tworzenia stron WWW i skutecznej reklamy, a od dziś, za pośrednictwem tego bloga mam przyjemność Cię zaprosić do towarzyszenia mi w tej niekończącej się przygodzie z marketingiem internetowym 🙂

Czego możesz się spodziewać

O czym będę tutaj pisał? O wszystkim co potrzebne aby zaistnieć w internecie – tworzeniu stron internetowych, ich promocji przy wykorzystaniu wyszukiwarek, social mediów i wszelkiego rodzaju innych formach reklamy w internecie. Przy tym wszystkim chciałbym jednak aby pojawiało się tutaj możliwie najmniej skomplikowanego, technicznego języka, a wszystko było zrozumiałe i wykonalne nawet dla osób które znają obsługę komputera tylko na podstawowym poziomie. Niezależnie czy masz zamiar stworzyć stronę dla swojej firmy, hobbystyczny serwis o hodowli motyli czy bloga gdzie chcesz dzielić się codziennymi przemyśleniami, chciałbym pomóc Ci w rozwoju i promocji Twojego projektu. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się pokazać całemu światu Twoje hobby, Twój talent czy w końcu ofertę Twojej firmy.

Co dalej…

Chciałbym publikować jak najczęściej i możliwie najbardziej regularnie. Czy się uda? Przekonamy się za kilka miesięcy. Jeśli interesuje Cię temat tworzenia stron internetowych i ich promocji to zaglądaj tutaj od czasu do czasu, a ja postaram się dostarczać Ci ciekawe i wartościowe informacje dotyczące tych zagadnień. W najbliższych dniach planuję również uruchomić kanał YouTube bezpośrednio związany z blogiem, ale o tym na pewno poinformuję w osobnym wpisie.

Do zobaczenia niebawem (mam nadzieję 🙂 ),

Łukasz