Strony internetowe dla firm

Budowanie stron internetowych dla firm to bardzo specyficzna dziedzina marketingu internetowego. Tutaj poza efektownym wyglądem musimy zwracać uwagę aby strona internetowa była bardzo czytelna, funkcjonalna i przede wszystkim dobrze konwertowała. Oznacza to, że istotnym będzie dla nas procent osób które zdecydowały się na zakup usługi lub produktów, spośród wszystkich odwiedzających.

Odpowiedni kompromis między efektowną grafiką, a czytelnością i właściwym działaniem na komputerach oraz urządzeniach mobilnych to klucz do sukcesu. Wielokrotnie widywałem strony firmowe, które wyglądały wspaniale, jednak trudno było się zorientować czym właściwie zajmuje się dama firm lub proces zakupu usługi był bardzo skomplikowany. Między innymi właśnie to miało wpływa na powstanie mody na „czyste” i minimalistyczne szablony dla stron firmowych.

Strony www dla firm powinny być tworzone tak aby właściwie działały na wszystkich urządzeniach – w końcu nie możemy sobie pozwolić na stratę ani jednego klienta.